Albümler
SOSYAL GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ

YEREL ÜRETİCİLER KATEGORİ 1.Sİ

DALINDAN KAPINIZA MANDALİN...

 

Hasan Çalık

Küçük Üreticinin ürünlerini tüketiciye aracısız dalından kapısına 18 saat içinde ulaştırmak ve ürün bedellerini tüketici beğendikten sonra istemek. Kendi projemde tüketici bir ağaç mandalina satın alarak mevsiminde 6 haftada ve her haftada bir kutu (7 kg mandalini) adresine teslim ediyoruz , isterse bu mandalinleri hediye olarak da gönderebiliyor. Projem tüm küçük üreticiye açıktır. Ürünümü satamıyorum diyen herkese ücretsiz destek vermekteyim ve ürünlerini web sitem de yayınlıyorum.
Endüstriyel tarımı hayatımızdan çıkarmak istiyorsanız, ne yediğinizi bilmek istiyorsanız bu projeye destek verin.Küçük çiftçilerden toprağından ürün alın.

yerel-uretici

Eğer biz yok olursak arının döllemediği kimyasallara boğulmuş meyveleri tüketip doktor yolu için özel hgs kartı satın almış 

 

 

METRO Sosyal Girişimcilik Ödülleri Nedir?

Sosyal Girişimcilik Ödülleri; çalıştıkları sektöre yeni ve köklü değişiklikler getirmeyi hedefleyen, bu yenilikleri topluma fayda sağlamak için yapan, işlerine tutkuyla bağlı olan ve toplum için altın dokunuşlar yapanların METRO tarafından ödüllendirildiği bir organizasyondur. Sosyal girişimcilik ruhuna sahipseniz ve inandığınız gerçek bir fikriniz varsa siz de bu ödüllere aday olabilirsiniz.

Sosyal Girişimci kimdir?

METRO müşterisi olmanıza gerek bile olmadan METRO Sosyal Girişimcilik Ödülleri’ne katılabilirsiniz.

 • Ekonomik, sosyal veya çevresel açıdan, yaşadığı toplum ve dünya için fark yaratmış,
 • Topluma değer katmış,
 • ‘İnsan’ unsurunu öne çıkaran bir işe imza atmış,
 • Yerel üretimi destekleyen,
 • Sürdürülebilirlik, yenilikçilik, müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik alanında ölçülebilir verilere sahip,
 • Rol modeli kimliğe sahip,
 • İşi ve kendisi gelişmeye açık olan ve topluma örnek olmayı hedefleyen girişimciler arıyoruz.
 •  

 • Oylama Süreci

 • İnternet sitemiz üzerinden gerçekleştirilecek olan oylama sürecinde, katılımcılar kendi hikayelerini anlatacak ve oy toplamaya çalışacaklardır. Oylamaya herkes katılabilir, ancak bir hikayeye yalnızca bir defa oy verebilirsiniz. 

  15 Mayıs - 15 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan halk oylaması sonucunda kısa listeye kalan yarışmacılar, iş dünyasının önde gelen isimlerinden, tanınmış şefler ve gazetecilerden oluşan jüri üyelerince değerlendirilecek ve kategori birincileri seçilecektir. Kategori birincilerine 5.000 TL, tüm kategoriler içinden seçilecek 1 kişiye ise Yılın Sosyal Girişimcisi Büyük Ödülü olarak 25.000 TL para ödülü verilecektir. 

  Tüm ödüller Ekim ayında gerçekleştirilecek muhteşem bir ödül töreniyle sahiplerini bulacaktır.

  Metro bu projede saygın iş ve ekonomi dergileri Ekonomist ve Capital ile iş birliği yapmaktadır

 

http://www.metro-tr.com/public/anasayfa/toplumun-yildizlari/tum-hikayeler

BANA OY VEREBİLİR SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.